بازگشت با قدرت سیتروئن ژیان به عرصه رقابت 2017

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ژیان را همه ما به عنوان یک نوستالژی بامزه در خاطر داریم؛ این خودرو کوچک برای خانواده های کم درآمد و کم جمعیت گزینه مناسبی محسوب میشد و با کمترین قیمت ممکن در بین خودرو های داخل کشور قابل خرید و نگهداری بود.

خودرو ژیان

اگر دلتان برای ژیان تنگ شده است، انتظارتان به سر آمده! ژیان 2017 از تولیدی های خودروسازی سیتروئن به بازار آمده و یاد و خاطرات جد خود را با دیزاینی مدرن تر ولی نزدیک به ژیان قبلی، زنده نگه داشته است.

اواخر دهه 1340 شمسی بود که سایپا خودرویی به اسم ژیان را وارد بازار ایران کرد. این خودرو با مدلی هلچ بک و قورباغه شکل برای سال های زیادی در ایران تولید میشد. در سال 1353 تنوع این خودرو بیشتر شد و ژیان مهاری ( مدل وانت ) و ژیان پیکاپ ( وانت اتاق دار ) نیز تولید شد.

ژیان در سربالایی ها به نفس نفس می افتاد چونکه حجم موتور پایینی داشت و به همین دلیل بود که درصورت عدم وجود مشکلات مالی، خانواده ها پیکان را به ژیان ترجیح میدادند. پیکان برای سفر های بین شهری نیز از ژیان برتر بود. پیکان تولید ایران خودرو و ژیان تولید سایپا بود که هردو به موزه منتقل شده اند. قیمت این دو خودرو هم شاید برایتان جالب باشد! در اوایل تولید این دو، پیکان حدودا 17 هزارتومان و ژیان حدودا 12 هزارتومان به فروش میرسیدند.

سیستم تعلیق ژیان بصورت دو استوانه ای در زیر خودرو قرار داشت که کاملا منحصر بفرد بود در زمان خود؛ که هرکدام از استوانه ها به یکی از چرخ ها متصل میشد.

سرانجام در سال 1357 رنو 5 جانشین ژیان شد و پس از آن نیز پراید جایگزین رنو 5 شد؛ که پراید هنوز در جاده های ایران میتازد و ...!

خودرو ژیان 2017

 

و اما...! سیستروئن مدلی جدید مفهومی از مهاری خود را در سال 2017 ارائه کرده است که چند تصویر ازین خودرو را در زیر میتوانید ملاحظه بفرمایید:

 

خودرو ژیان 2017
خودرو ژیان 2017
خودرو ژیان 2017
خودرو ژیان 2017
 

 

 

از ویژگی هایی که تاکنون درز کرده است، خروجی 67 اسب بخاری این خودرو برقی است که خواهد توانست به سرعت 110 کیلومتر در ساعت برسد. گفته شده با هربار شارژ این خودرو تا 200 کیلومتر میتوان پیمایش داشت.

 

Tags:

لطفا برای ارسال دیدگاه خود، ثبت نام کنید