هوشمند سازی ناوگان تاکسیرانی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


تاکسی ها یکی از اصلی ترین ارکان حمل و نقل درون شهری به حساب می آیند، که از دیرباز در ایران و جهان فعالیت میکردند. هدف ما از این مقاله، بررسی راه های هوشمند سازی ناوگان تاکسیرانی داخل کشور میباشد.

 

هوشمند سازی ناوگان تاکسیرانی


تفاوت ناوگان تاکسیرانی سنتی با هوشمند

ناوگان تاکسیرانی ایران هم اکنون به صورت سنتی کار کرده و میزان بازده تقریبا پایینی دارد. راننده تاکسی برای پیدا کردن مسافر باید در آژانس حضور داشته باشد یا در خیابان ها حرکت کند که این امر به معنای هدر رفت بنزین، وقت و آلودگی هوا میباشد. اما میتوان با هوشمند سازی این ناوگان، علاوه بر افزایش بازده، کاهش اتلاف وقت و کم تر کردن آلودگی هوا، درآمد را افزایش داد و سطح بهتری از خدمات را برای رضایت مشتری ارائه داد.
هوشمند سازی ناوگان تاکسیرانی در اغلب کشورهای جهان اول و صنعتی چند سال است که رونق بسیار بالایی را پیدا کرده است، در واقع اوبر اولین شرکتی بود که این خدمات را ارائه داد، در ایران اما تا کنون هیچگونه هوشمند سازی اصولی صورت نگرفته است و اگر هم برنامه هایی در این خصوص ارائه داده شده است، برای یک شرکت بوده و هیچ منفعت عمومی نداشته است.


ژیان، اولین برنامه هوشمند سازی ناوگان تاکسیرانی


پلتفرم ژیان را میتوان به عنوان اولین برنامه ای معرفی نمود که در زمینه هوشمندسازی ناوگان تاکسیرانی شروع به فعالیت کرده است. اپلیکیشن این برنامه میتواند در دسترس صاحبین آژانسهای تاکسیرانی برای ایجاد یک آژانس آنلاین مناسب باشد که راننده ها و خودرو ها، نیازی به حضور فیزیکی را نداشته و میتوانند با استفاده از بستر اینترنت و این برنامه، خدمات خود را ارائه دهند.
برنامه ژیان رایگان بوده و اصلی ترین هدف آن، حفظ و گسترش کسب و کارهای سنتی و به هوشمند سازی آنها به جای از بین بردن آنها میباشد.

لطفا برای ارسال دیدگاه خود، ثبت نام کنید